KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17297215

nr 1729 7215

Christian Due

(1925-2004), Sverige

Etsning, Tegelbacken. Signerad och daterad 1956. Bildmått: 39x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x42 cm

Christian Due, dansk-svensk konstnär född 1925 i Roskilde, död i Uppsala 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 20:48:49

Christian Due

Läs mer om Christian Due